Hazır Yufkadan Pişi Tarifi

19.08.2015
2.077
Hazır Yufkadan Pişi Tarifi

Hazır Yufkadan Pişi Tarifi
Hamur işlerini çok seven bir aile olarak, genellikle hafta sonu kahvaltılarımızda hamur işi olur. Fakat bazen hamuru hazırlamak zor geliyor. Bu yüzden bende hazır yufkadan yardım alıyorum. Bu tarif o kadar pratik bir tarif ki… Sadece kahvaltı değil canınız börek istediğiniz anda beş dakikada hazırlayabileceğiniz bir tarif… İçine yerken peynir, domates gibi malzemeler koyunca da tadına doyum olmuyor. Sizler de bu hafta sonu lezzetli ve kolay pişiyi mutlaka yapın. Emin olun aileniz bayılacak…
MALZEMELERİ:
3 tane hazır yufka
3 tane yumurta
1 kase su
KIZARTMAK İÇİN:
Sıvı yağ
hazir yufkadan pisi
YAPILIŞI:
Öncelikle bir tane yumurtayı kaseye kırıp, çırpıyoruz. Daha sonra tezgaha bir tane yufkamızı açıyoruz. Daha sonra bir tane yumurtanın hepsini yufkamıza fırça veya elimizle güzelce sürüyoruz. Daha sonra yufkamızı üç parmak kalınlığında katlayarak rulo yapıyoruz.


Sponsorlu BaglantilarKasemize tekrar bir tane yumurta kırıyoruz ve çırpıyoruz. İkinci yufkamızı da tezgaha serip, fırça yardımı ile bir tane tam yufka sürüyoruz. Onu da üç parmak kalınlığında rulo sarıyoruz.

Diğer yumurtamızı da kasemize kırıp, çırpıyoruz. Üçüncü yufkamızı da açıp, fırça ,ile bir yumurtayı sürüyoruz. Onu da üç parmak kalınlığında sarıyoruz.

Hazırladığımız ruloları 3-4 cm kalınlığında kare kesiyoruz. Elde ettiğimiz küçük parçaları bir kapta suya sokuyoruz. Daha sonra alıp, iyice süzülmelerini sağlıyoruz. Tüm parçalara aynı işlemi uyguluyoruz.

Tavamıza sıvı yağı koyup, kızdırıyoruz. Yufkalarımızı arkalı önlü güzelce kızartıyoruz. Kızarttığımız yufkaları havlu kağıt serdiğimiz bir tabağa alıyoruz ki fazla yağları gitsin.

Daha sonra sıcak sıcak servise sunuyoruz. Kızartırken yufkaların sularının iyice süzüldüğüne emin olun. Çünkü yağa bir damla su bile sıçrasa kötü olur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.