Krem Brüle Tarifi

15.05.2013
2.695
Krem Brüle Tarifi

Krem Brüle Tarifi

Bu harika bir Fransız tatlısıdır… Çok hafif bir tatlı olup, ağır yemekler sonunda çok iyi gider. Umarım dener ve beğenirsiniz…

MALZEMELERİ:

  • 6 yumurta sarısı
  • 70 gr. şeker
  • 1 paket vanilya
  • 2 kutu krema
  • Biraz süt
  • Üstü için esmer tozşeker
  • 8 krem brüle tabağı
   krem brule

YAPILIŞI:

1. Önceden fırını 150-200 derecede ısıtın. Fırın tepsisini soğuk kalması için içinden çıkarın.
Kremayı biraz sütle ezerek sulandırın. Yumurta sarılarını şekerle çırpıp, şekerin erimesini sağlayın.
Sütle sulandırdığınız kremayı, devamlı karıştırarak ısıtın. Vanilya ilave edin. Tam kaynamadan ateş-ren aldığınız kremayı, yavaş yavaş, yumurtalara karıştırın.


Sponsorlu Baglantilar2. Çırpılmış kremayı krem brüle tabaklarına paylaştırın. Çok değil, ince olarak doldurun.
Dışarda bıraktığınız fırın tepsisine tabakları yan yana dizin. Fırını 50 dereceye indirip, tepsiyi fırına sürün. Kenarından, çok soğurulmuş suyu, dikkatlice tepsiye dökün. Suyun, içlerine girmemesi için tabakların biraz aşağısına kadar olmasına dikkat edin.

3. 30 dakika pişirin. Fakat 15. dakikadan sonra, ısıyı 100″Cye çıkarın. 30 dakikadan sonra, bir tabağı kenarından hafifçe sallayın. Krema çok titremiyorsa oldu elemektir.O zaman fırından alıp, soğumaya bırakın ve buzdolabına koyun.

4. Ertesi gün, sabahtan dolaptan çıkarıp, akşama kadar çok soğuk olmamasını sağlayın.
Sofraya getirmeden evvel, kremaların üzerine esmer tozşeker serpin. Şekeri bir çay kaşığıyla, kremanın üzerine, homojen bir şekilde serpin. Çok fazla şeker koyulursa homojen bir şekilde yanmaz. Tabağı hafifçe sallayın ki şeker her yanına yayılsın, fazlalık varsa da dökülsün.

5. Artık yalana zamanı gelmiştir. Gazlı şeker yakıcısı kullanın. Alevi, şekerler karamel rengi alıncaya kadar üzerlerine tutun. Yakıcı makineniz yoksa, bu işlem fırının en üst rafı kullanılarak yapılabilir. Izgara önceden iyice kızdırılarak şekerlerin yanması sağlanır. Kremalar soğumadan hemen servis yapın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.