Milföy Pizza Tarifi

22.10.2015
3.151
Milföy Pizza Tarifi

Milföy Pizza Tarifi
Hanımlar, sizlere yapılışı çok basit, tadı da harika olan bir pizza tarifi veriyorum. Öyle hamur açarak da değil börek kıvamında bir pizza. Özellikle çocuklarınız bayılacaklar. Okul çıkışlarında hemen yapabileceğiniz, onları sürprizle karşılamanızı sağlayacak bir tarif. Ayrıca çay saatleriniz için de misafirlerinize lezzetli bir tuzlu olabilir. Malzemelerini zevkinize göre azaltıp, çoğaltabilirsiniz. Buyurun tarife…
MALZEMELERİ:
İstediğiniz sayıda milföy
Ketçap
Kaşar peyniri
Sucuk
Salam
Domates
Biber
Siyah zeytin
milfoy pizza
YAPILIŞI:
Öncelikle malzemelerimizi hazırlayalım. Domateslerimizin kabuklarını soyuyoruz. Dilerseniz kabuklu da kullanabilirsiniz. Küçük küpler halinde doğruyoruz.


Sponsorlu BaglantilarSucuk ve salamımıza da aynı şekilde küçük küpler halinde doğruyoruz. Kaşar peynirimizi rendeliyoruz. Biberlerimizin tohumlarını alıyoruz ve ince ince doğruyoruz.

Zeytinlerimizin çekirdeklerini alıp, doğruyoruz. Bu aşamada kavanozda satılan çekirdeksiz, dilimlenmiş zeytinlerden de kullanabilirsiniz.

Tepsimize yağlı kağıt seriyoruz. Milföylerimizi diziyoruz. Kenarlarını bırakıp, ortalarına çatal yardımı ile delikler açıyoruz. Bu şekilde kenarları kabaracak ve malzeme tam ortada kalacak.

Üzerlerine ketçap sürdükten sonra delikli orta kısımlarına önce kaşar peyniri rendesi serpiyoruz. Daha sonra da malzemelerimizden koyuyoruz. Dilerseniz kaşarı en üste de serpebilirsiniz.

Tüm malzemeyi bu şekilde bitiriyoruz. Fırınımızı 180 derecede ısıtıyoruz.

Pizzalarımızı atıyoruz ve malzemeler güzelce pişene kadar fırında tutuyoruz. Daha sonra sıcak sıcak servise sunuyoruz.

Milföy Pizza hazır. Afiyet olsun…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.