Nohut Yemeği Yapılışı

12.05.2014
23.454
Nohut Yemeği Yapılışı

Nohut Yemeği Yapılışı

Ben bakliyatları etliden ziyada sade yapanlardanım. Bana göre tadı daha çok anlaşılıyor. Zaten besleyicilikleri bakımından da ete pek gereksinim duymuyorlar. Özellikle de önce düdüklü tencerede haşladığınızda lokum gibi oluyor diyebilirim. Gazlı olmasından dolayı en son pişirirken çok az bir çimdik kadar kimyon atarsanız gazını almış olacaksınız.

MALZEMELERİ:

  • 300 gr. nohut
  • 1 tane soğan
  • 1 yemek kaşığı salça
  • Sıvıyağ
  • Tuz
   nohut

YAPILIŞI:

1. Nohudumuzu bir gece önceden suya koyuyoruz. Ertesi gün düdüklü tenceremizin içerisine su koyup, nohutlarımızı atıyoruz ve iyice haşlanmalarını sağlıyoruz.


Sponsorlu Baglantilara b

 

2. Bu arada soğanımızı yemeklik doğruyoruz. Hazır halde bekletiyoruz. Düdüklü tenceremizin işi bittikten sonra nohutlarımızı süzüp, alıyoruz.

3. Başka bir tencereye sıvıyağımızı koyuyoruz. Ardından doğradığımız soğanlarımızı ekleyerek kavurmaya başlıyoruz. Soğanların arkasından salçamızı ilave ederek kavurma işlemine devam ediyoruz.

4. En son nohutlarımızı koyuyoruz ve üzerine sıcak su ekliyoruz. Tuzunu da kattıktan sonra kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Daha önceden düdüklü tencere de yaptığımız için tencerede pişme süresi kısa olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.