Palamut Tava Tarifi

07.09.2015
2.929
Palamut Tava Tarifi

Palamut Tava Tarifi
Nihayet balık sezonu açıldı… Çok şükür ki bizim evde de çok seviliyor. Özellikle tavada olan balıklara bayılıyoruz. Çıtır çıtır, sıcacık balıklar çok lezzetli oluyor. Çocuklar da dahil en sevdiğimiz balık palamuttur. Bir kere şekli çok güzel oluyor ve kılçık ayıklama derdi olmuyor. Büyük palamutlar 15 eylülden sonra çıksa da şuanda da lezzetli palamutlar tezgahlarda. Bu hafta sonu yaptık ve bayıldık. Bu yapılışı kolay ve lezzetli balığı en kısa sürede yapmalısınız diye düşünüyorum. Yanına bol yeşillikli bir salata ile çok güzel oluyor. Özellikle de roka çok yakışıyor.
MALZEMELERİ:
2 tane palamut (temizlenmiş ve yuvarlak doğranmış.)
1 bardak un
Sıvı yağ
Tuz
palamut tava
YAPILIŞI:
Öncelikle balıklarımızı balıkçıdan, temizlenmiş ve yuvarlak yuvarlak doğranmış alın derim. Çünkü evde onlar kadar güzel temizlenmiyor ve doğranmıyor.


Sponsorlu BaglantilarDaha sonra bol su ile balıklarımızı yıkıyoruz. Birkaç su yıkarsak çok güzel olur. Daha sonra süzülmesi için süzgece koyuyoruz.

Süzgeçte süzüldükten sonra, güzelce tuzluyoruz. Her taraflarını ellerimizle tuzlayalım.

Yağımızı tavaya alıp, kızdırıyoruz. Büyük bir tepsiye unumuzu yayıyoruz. Balıklarımızı una buluyoruz ve fazla unlarının gitmesi için sallıyoruz.

Daha sonra tavamıza atıyoruz ve önlü arkalı güzelce kızartıyoruz. Sıcakken tabağa alıp, salata ile servise sunuyoruz.

Afiyet olsun…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.