Çikolatalı Fıstıklı Pasta Tarifi

06.04.2013
2.105
Çikolatalı Fıstıklı Pasta Tarifi

Çikolatalı Fıstıklı Pasta Tarifi

Evde çocukların doğum gününü kutlarken pastalarını kendim yapmaya çalışırım. Bu tarifi de o sırada öğrendim ve herkesin çok hoşuna gitti. Sizlerin de beğeneceğini umarak paylaşmak istedim.

MALZEMELERİ:

  • 200 ml süt kreması
  • 400 gr kakaolu fındık kreması (sarella, alpella, nutella vb.)
  • 2 paket kakaolu pasta tabanı (4 kat)
  • 250 ml sade gazoz
  • 50 ml su
  • Sıcak suda bekletilerek iç kabuğu çıkarılmış 5 çorba kaşığı antep fıstığı
  • 80 gr rendelenmiş siyah çikolata (İsteğe bağlı)
   cikolatali fistikli pasta

YAPILIŞI:

1. Süt kremasını mikser ile çırparak kıvamlı hale getirelim.

2. Çırpılmış krema ve kakaolu fındık kremasını bir kâseye koyup kaşık ile iyice karıştırarak pastamızın kremasını hazırlayalım. Su ve gazozu bir kâsede karıştıralım.


Sponsorlu Baglantilar3. Bir parça pişirme kâğıdını pastanın sığabileceği büyüklükten biraz daha geniş, ortası boş bir çelenk şeklinde kesip servis tabağına serelim. Bu kâğıdı pastamızı süslerken servis tabağımızın kirlenmesini engellemek için kullanıyoruz. İlk kat pasta tabanını bu kâğıdın üzerineyerleştirelim. İlk pasta katımızı, fırça kullanarak gazoz ile iyice ıslatalım.

4. Pasta kremasının beşte birini, ilk katın üzerine spatula ileyaydıktan sonra I kaşık antep fıstığını serpiştirelim. İkinci pasla katımızı ilkinin üzerine yerleştirip gazoz ile ıslattıktan sonra avnı işlemi tekrarlayalım.

5. Üçüncü pasta katımızı da tamamladıktan sonra en son katı da ıslatıp kalan kremayı pastamızın üzerine ve kenarlarına düzgünce sürelim.

6. Pastanın kenarlarını, temiz bir spatula yardımı ile rendelenmiş çikolata ile kaplayalım. Kalan çikolatayı pastanın üzerine serpiştirip antep fıstıkları ile süsleydim. Pastanın kenarına serdiğimiz pişirme kâğıdını makasla kesip dikkatlice çıkardıktan sonra servis yapalım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.