Kağıtta Piliç

18.06.2012
1.570
Kağıtta Piliç

Kağıtta Piliç

Bu piliç tarifinin en azından adını daha önce duymuşsunuzdur. Bende geçen güne kadar sizler gibiydim adını duymuştum fakat yapmayı hiç denememiştim. Daha sonra bu tarifi bir arkadaşımdan aldım ve de denedim. Bence tadı nefis. Görüntüsü de oldukça şık. Umarım sizlerde beğeneceksiniz. Afiyet olsun…
Püf noktası; Piliçlerimizi ayrı ayrı kağıtlarda pişirmek de mümkündür. Sizin seçiminize kalmış.

MALZEMELERİ:

    • 3 adet piliç
    • 40 gr tereyağı (2 çorba kaşığı)
    • 3 büyük yağlı kağıt
    • Yarım limon
    • Tuz

YAPILIŞI:


Sponsorlu BaglantilarPiliçlerin içi ve üzeri tuzla ovalanır. Üzerlerine limon sürüldükten sonra ayaklan gerilerine geçirilir.

Bir tabaka yağlı kâğıdın tanı ortasına 1 çorba kaşığı tereyağı sürülür ve piliçler kâğıda yan yana oturtulur. Kalan 1 çorba kaşığı yağla üzerleri yağlanır. Sonra kâğıdın kenarları piliçlerin üzerine doğru çevrilir ve sarılarak paket yapılır. Kalan iki kâğıt bu pakete sıkıca sarılır ve açılmaması için iple yine sıkıca bağlanır.

Paketin üstü hafifçe ıslatılır ve bir tepsi ya da kaba koyularak orta ısıdaki fırına sürülür. 1 saat 15 dakika veya 1 saat 45 dakika arasında pişirilerek paket fırından alınır. Kâğıtlar üzerinden kesilerek içindeki su bir tabağa alınır ve bütün veya parçalara kesilmiş olarak servis yapılır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.